Gdy przymierzamy się do zakupu lampy wiszącej, często jesteśmy pytani o to, czy chcemy, aby jej klosz był skierowany w górę, czy też w dół. Może się wydawać, że jest to wyłącznie kwestia o znaczeniu estetycznym. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być.

Jeśli lampy wiszące posiadają skierowany w dół klosz, światło będzie rozpraszać się zarówno po ścianach, jak i po suficie. To ciekawy efekt, należy jednak liczyć się z tym, że trudno mówić w jego przypadku o oświetleniu równomiernym. Jeśli jednak żyrandol ma klosz skierowany ku górze, a więc sięgający ku sufitowi, problem można uznać za rozwiązany. Światło nadal będzie rozproszone po suficie, a tym samym, całe pomieszczenie zostanie rozświetlone równomiernie. Co ciekawe, w sprzedaży dostępne są także lampy z ruchomymi kloszami. Pozwala to na zmienianie ich konfiguracji w zależności od tego, jakie są nasze aktualne potrzeby. Możemy więc, w zależności od sytuacji, zmieniać oświetlenie z rozproszonego na częściowo skupione. Problem niedostatecznego oświetlenia eliminują też lampy, w których reguluje się długość sznura.

Oryginalne oświetlenie i wyposażenie do łazienki

Jeśli szukasz wyjątkowego oświetlenia do swojej łazienki sprawdź ofertę Eurołazienki. Oferujemy oryginalne modele lamp, nowoczesne wyposażenie do łazienki oraz płytki kuchenne, do salonu, przedpokoju oraz łazienki.