Zastanawiając się nad tym, jak powinny wyglądać schody w naszym domu, coraz częściej bierzemy pod uwagę nie tylko ich atrakcyjność wizualną.

Rośnie także znaczenie, jakie przywiązujemy do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że stopnice na schody to rozwiązanie budzące rosnące zainteresowanie.

Osoby zamawiające stopnice nie robią tego z jednego tylko powodu. Ich motywacje są dość zróżnicowane. Nie brakuje klientów, dla których kluczową rolę odgrywa walor ozdobny. Odpowiednio dobrane stopnice sprawiają, że schody przyciągają spojrzenia. Nienachalnie można więc zwrócić uwagę domownikom i gościom, jak starannie są one wykonane i jak interesujące materiały zostały wykorzystane w tym celu. Nie da się jednak zaprzeczyć i temu, że stopnice zwiększają również pewność siebie osób poruszających się po schodach Są dobrze widoczne nawet w słabym świetle, zwykle też nieznacznie różnią się do właściwych schodów fakturą. Dzięki temu nawet poruszając się po nich po zmroku lub w pośpiechu, nie ryzykuje się upadku.