Płytki ceramiczne są popularnym materiałem wykończeniowym. Ich zalety można wymieniać bardzo długo. Są między innymi bardzo trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. W sklepach regularnie też pojawiają się nowe, coraz bardziej atrakcyjne płytki nie tylko z polskich, ale także zagranicznych fabryk.

Dużą renomą na całym świecie cieszą się płytki hiszpańskie. W polskich sklepach dostępne są między innymi płytki, których producentem jest firma Saloni Ceramica. Firma ta ma bardzo duże doświadczenie w produkcji płytek. W jej asortymencie jest między innymi bardzo ciekawa kolekcja Saloni intro motion. Płytki, które składają się na tę serię zostały utrzymane w jasnych barwach, dzięki czemu rozjaśnią one każde pomieszczenie.

Jasne kolory sprawiają też, że nawet bardzo małe pomieszczenie wydaje się znacznie większe. Płytki Saloni intro motion to świetny wybór do pomieszczeń o małym metrażu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je także w obszernych pomieszczeniach. Płytki są typowo ścienne.