Popularnym materiałem wykończeniowym są płytki. Na dobre zagościły w naszych łazienkach, kuchniach, przedpokojach. Coraz więcej osób decyduje się na wykończenie płytkami również balkonów, tarasów i schodów zewnętrznych. Stawiając na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać, że nie wszystkie płytki dostępne w sprzedaży można układać na zewnątrz. Tymi, na które można postawić bez obaw jest gres mrozoodporny.

Gres mrozoodporny to płytki, którym nie straszne niskie temperatury. Nawet bardzo duży mróz nie spowoduje, że zaczną one pękać. Nie należy więc obawiać się, że sroga zima będzie wiązała się z koniecznością wymiany płytek na balkonie czy tarasie. Cechą charakterystyczną gresu mrozoodpornego jest również niska nasiąkliwość. Płytki te nie chłoną wody. To właśnie dlatego podczas niskich temperatur nie pękają. Są bardzo trwałe – nawet po wielu latach wyglądają dokładnie jak w dniu zakupu.

Gres mrozoodporny dostępny jest w różnych kolorach. Bez trudu można więc znaleźć taki, który idealnie wpisze się w wystrój balkonu bądź tarasu.

W ofercie eurolazienki.pl polecamy także: